top of page

Akupunktura Klasyczna

"Kiedy serce wolne jest od trosk,     
              ciało może wszystko"              
Sun Simiao

Akupunktura leczy nie tylko ciało, wpływając na jego funkcjonowanie zarówno w patologii stanów ostrych jak i przewlekłych ale i koi ducha wpływając na emocje.
W Medycynie Chińskiej diagnozę i terapię poprzedza szczegółowy wywiad, badanie pulsu i  analiza ciała języka. 
Akupunktura za pomocą specjalnych igieł stymuluje odpowiednie kanały i punkty akupunkturowe, rozmieszczone na ciele człowieka. Igły są sterylne i jednorazowego użytku. Czasami punkty te są dodatkowo ogrzewane za pomocą moksy, która to spalając się wprowadza zarówno ciepło jak i dym ze spalających się wysokiej jakości ziół bylicy.

Akupunktura Tradycyjny chiński lek ziołowy

Leczenie 

Akupunktura skutecznie leczy ból, zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych. Poprawa zazwyczaj jest odczuwalna dość szybko, szczególnie w przypadku spiętych i bolesnych barków, bólu dolnego odcinka kręgosłupa, problemów z biodrami lub kolanami. W stanach ostrych, aby przynieść pacjentowi ulgę wystarczy jeden lub kilka zabiegów, natomiast w przypadku chronicznego bólu, potrzebna jest dłuższa terapia.

Akupunktura

Akupunktura pomaga w leczeniu chorób związanych z psychiką: nerwic, lęków, depresji, bezsenności, palpitacjach...

Akupunktura rozluźnia napięte ciało i wycisza głowę, uspokajając ducha. Efekt odczuwalny jest często już w czasie zabiegu lub zaraz po. Warto uwolnić stres, zanim opanuje nasze ciało i wywoła dolegliwości somatyczne.

Leczy też z dużymi sukcesami wszelkiego rodzaju choroby wewnętrzne jak dolegliwości jelitowe, żołądkowe, stany zapalne, przemiany materii, metabolizmu, chorobach autoimmunologicznych,

wspomaga także przy chemioterapii i w wielu wielu innych jednostkach chorobowych.

Akupunktura
bottom of page